dimecres, 8 de maig del 2013

A la biblioteca recordem com era el nostre barri

Si vols conèixer la història del nostre barri vine a descobrir la nova adquisició de la biblioteca. Un llibre ple de fotografies que ens mostren els canvis del nostre barri des del temps dels horts fins a l'actualitat passant per les fàbriques i el creixement del sistema ferroviari. A través de les pàgines del llibre podràs descobrir racons ben familiars i fins i tot sorprendre't amb l'evolució de la nostra escola!


Reconeixes l' església de Santa Maria de Sants ?

I la Plaça de Sants? Quin canvi,oi?

CITACIÓ BIBLIOGRÀFICA:

TORRAS, Albert. L'Abans. Barcelona : Sants. Hostafrancs i la Bordeta: recull gràfic 1855-1975. Barcelona : Ed. Efadós : Ajuntament de Barcelona, 2012
Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada

Fes el teu comentari al bloc de la Biblioteca Joan Pelegrí: